10 listopada jak co roku przypada Światowy Dzień Jeża. Z tej okazji uczniowie klasy 2b i 1b zorganizowali w piątek warsztaty dotyczące tych przemiłych ssaków. Rozmawialiśmy o zwyczajach jeży, o ich sposobach na przetrwanie zimy a także o tym, czy jeże faktycznie lubią jabłka.

Dnia 8.11.2019 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Centrum Logistyki Amazon w Kołbaskowie. Po dzieci przyjechał zakładowy autokar.

7 listopada 2019 roku klasa 3a w ramach Programu Doradztwa Zawodowego udała się z wizytą do Radia Szczecin. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda praca osób pracujących w radiu.

5 listopada 2019 roku obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Klasy 2a i 3a w ramach promocji czytelnictwa i dobrej zabawy postanowiły aktywnie włączyć się obchody tego święta.

5 listopada uczniowie klasy 1A odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną ProMedia. Dzieci poznały szeroką ofertę najnowszych książek, audiobooków i filmów. Dowiedziały się, w jaki sposób można założyć kartę biblioteczną i poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadań z książki „Mysie przysmaki” czytanych przez panią bibliotekarkę.

Agnieszka Wołejsza