17 lutego nasza klasa wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kota. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących tych zwierząt. Dowiedzieliśmy jaka jest różnica między widzeniem człowieka a widzeniem Mruczka. Od teraz wiemy już, że mleko wcale nie jest dla niego zdrowe. Był to również dzień wspólnych zmagań z kocimi łamigłówkami. Na koniec dnia puściliśmy wodze fantazji i zrobiliśmy własne kociaki. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia.

Wych. A. Kus-Kokowska

W ramach realizacji projektów "Zaprogramuj przyszłość" oraz "Klub małego programisty" uczciwie z klasy 1b poznali program "Scratch Jr". Wielu z nas nie może się doczekać kolejnych zajęć.

Wychowawczyni Aleksandra Kuriata

Piątek 12 lutego upłynął w klasie 1a w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni.  A to wszystko z okazji Walentynek.  Już w poniedziałek w klasie pojawiło się pudełko z napisem Poczta Walentynkowa. Uczniowie przygotowywali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Dzisiaj Walentynki trafiły do właściwych adresatów i sprawiły wszystkim ogromną radość. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, czerwonej oranżady i super zabawy, która polegała na poszukiwaniu   swojej drugiej połówki serduszka......

Był to cudowny dzień!

Lilla Fronczyk
Natalia Stępień

Więcej zdjęć w naszej galerii!

03 lutego 2021 r. rozstrzygnięty został Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Zabawy zimowe”. Powołane jury oceniło prace, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania oraz trafność doboru techniki plastycznej. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – niespodzianki, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.... Aby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie klasy 1a zajadali się w czwartek pączkami. Nie zabrakło też innych słodkości i pysznej, malinowej herbaty. Zdjęcia w naszej galerii.

Lilla Fronczyk
Natalia Stępień