Miło nam się pochwalić, ze uczniowie klasy 2b zakończyli właśnie udział w projekcie ogólnopolskim "Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż". Dzięki zajęciom w ramach projektu uczniowie poznali prawa panujące w naturze oraz przekonali się, jaki wpływ ma na nią człowiek.Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia, tworzyli notatki i samodzielnie wyciągali wnioski. Ponadto,poznali wiele gatunków roślin i zwierząt oraz dowiedzieli się, jak chronić przyrodę.

Wychowawczyni A. Kus-Kokowska

W ramach projektu „Mali detektywi” uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w zajęciach pt. „Jak rozpoznawać emocje?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie są emocje, czy emocje są nam potrzebne, którymi emocjami ludzie różnią się od zwierząt, kto zajmuje się emocjami u ludzi, a kto u zwierząt. Uczniowie zapoznali się z filmem pokazującym w jaki sposób zwierzęta wyrażają emocje. Następnie opowiadaliśmy sobie jak wyglądamy pełni takich emocji jak strach, smutek, radość, złość, wstręt. Podsumowaniem zajęć była zabawa w lustro – rozpoznawanie emocji. Zrobiliśmy nawet zdjęcia naszych minek przedstawiających różne emocje. Czy rozpoznacie te emocje?

Wychowawca Agata M.

Uczniowie klasy 2b nie mogą doczekać się już wiosny. Przywołując naszą ulubioną porę roku rozpoczęliśmy pracę nad klasowym ogródkiem. Nasze parapety przyozdobiły doniczki, a w nich pojawiły się już pierwsze rośliny. Jak podrosną zapraszamy na degustację :)

Wych. A. Kus-Kokowska

3 marca uczniowie klasy 1A wybrali się do Muzeum Narodowego aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych pt. „W afrykańskiej wiosce”.