Dnia 21. marca  obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie  klasy 3b również wzięli udział w obchodach tego święta. Podczas poniedziałkowych zajęć rozmawialiśmy o skarbach, które drzemią w każdym z nas. Bez względu na to jaki mamy kolor skóry, jakie zainteresowania, czy jesteśmy duzi czy mali, czy jesteśmy szczupli czy ważymy trochę więcej, a także bez względu na to czy mamy ten jeden chromosom więcej czy nie, każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Każdy z nas zasługuje na szacunek, zainteresowanie i miłość. Musimy się wspierać i sobie pomagać, a także odkrywać swoje talenty- bo przecież każdy z nas je ma. 

Osoby z zespołem Downa często cierpią z powodu niedopasowania społecznego. Solidaryzując się z nimi uczniowie klasy 3b założyli  tego dnia kolorowe skarpetki- nie do pary, które są symbolem trudnych relacji społecznych osób z zespołem Downa. 

Więcej zdjęć w naszej galerii

 

wych. A. Kus- Kokowska

 

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 1b realizowała ogólnopolski projekt „Czytam sobie. Pierwsza klasa”, którego głównym zadaniem, była realizacja dowolnych działań czytelniczych, mających na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma ogromny wpływ na sukcesy w szkole i poza nią. Dzieci, które dużo czytają, mają bogaty zasób słownictwa, z łatwością nazywają swoje uczucia, są ciekawe świata, lepiej radzą sobie z obowiązkami szkolnymi. Wyrażam nadzieję, że realizacja programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa”, będzie pierwszym krokiem do wspaniałej przygody z czytaniem książek przez całe życie. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Aleksandra Kuriata