Uczniowie klas 4-8 po raz ostatni byli w szkole w listopadzie 2020 r. Od tego czasu mają zdalne nauczanie, przeżywają niepokoje i stres związany z pandemią, często poddawani są presji środowiska jeśli chodzi o wyniki w nauce. Dla jednych nauka zdalna okazała się sprzyjająca i pozwoliła na uzyskanie lepszych wyników w nauce, dla innych stała się niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Szkoła jest miejscem nawiązywania relacji rówieśniczych, uczenia się funkcjonowania w grupie – i dziś to jest najważniejsze.

Dlatego zależy nam nauczycielom na spokojnym powrocie uczniów do szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej oraz zadbaniu o ich dobrostan i wzajemne relacje.

Mam nadzieję, że nasi uczniowie z chęcią powrócą na zajęcia, a czas spędzony w szkole wykorzystają na odbudowanie znajomości i przyjacielskich kontaktów.

Drodzy Uczniowie klas 4-8,

Bardzo się cieszymy, że za chwilę wracacie do szkoły i nasze spotkania staną się rzeczywiste. Wiemy, że po tak długim czasie pracy zdalnej macie wiele obaw i lęków… Wszyscy chcemy na nowo „oswoić” szkołę i przypomnieć sobie, że tu może być radośnie i ciekawie.

Czekamy na Was Drodzy Uczniowie i nie obawiajcie się powrotu do szkoły. Spróbujmy zakończyć ten dziwny rok szkolny w dobrej atmosferze, doceniając wszystkie pozytywne strony potkania się w „ realu”

Dyrekcja szkoły i nauczyciele