Dnia 26 maja w Klubie 13 Muz odbył się I Charytatywny Koncert "Otwieramy Serca z Piątką". Uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście dzielili się talentem i sercem. Wykonali utwory znanych artystów w swoich aranżacjach. nie zabrakło także instrumentów oraz tańca. Wszystkie występy głęboko poruszyły serca zebranych gości. Nasi uczniowie wykazali się wielkim serce, biorąc udział w tak emocjonującym wydarzeniu. Szczytny cel w połączeniu z ogromnym talentem występujących rozbudził serca wszystkich zebranych. W trakcie uroczystości zbierane były  fundusze  na rzecz Fundacji Zacihdniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Relacja na Facebooku

W dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie klas ósmych przychodzą do szkoły o godzinie 8.00. Klasa 8a do sali 122, klasa 8b do sali 126, klasa 8c do sali 127. Uczniowie muszą mieć legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem (najlepiej dwa, nie używamy długopisów zmazywalnych i żelowych), a na egzamin z matematyki linijkę. W każdym dniu obowiązuje strój galowy. Uczniowie nie mogą wnieść do sali egzaminacyjnej telefonów i zegarków ani żadnych urządzeń elektronicznych.

Uczniowie klas 1a i 4a uczestniczyli w audycji muzycznej Bajki Grajki pt. „Kto może grać jazz? My wszyscy, czyli jazzowe muzykowanie z improwizacją”. 

" Wielcy Podróżnicy i Odkrywcy- Wojciech Jacobson" - to konkurs, w którym uczestniczyli Nicola, Wiktoria, Olek i Karol z klas 8b i 8c. Uczniowie wykazali się wiedzą żeglarską, umiejętnością wiązania węzłów, znajomością ożaglowania. Tak, tak mają wiedzę. Wykonali także wspaniałą pracę plastyczną, którą otrzymał w prezencie żeglarz Wojciech Jacobson. Opuściliśmy mury gościnnej szkoły (SP 14) z nagrodami i dyplomem, za II miejsce. BRAWO MY.

26 października po raz siódmy wybiła Godzina dla Szczecina. Jest to akcja organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES. Już tradycyjnie nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w akcji. W tym roku rozwiązywali krzyżówki z mieszkańcami Szczecina, nawiązujące do ważnego wydarzenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Każda osoba, która prawidłowo rozwiązała krzyżówkę otrzymała flagę. Akcja 100 krzyżówek i flag. Koordynator Agnieszka Ruks