Uczniowie klas 4a i 5a wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostały przekazane online pensjonariuszom Domu Kombatanta. Każdy senior otrzymał laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu. Za zaangażowanie w akcję dziękujemy wszystkim życzliwym autorom prac, którzy przygotowali piękne, kolorowe laurki oraz życzenia płynące z serca. Planujemy kontynuować naszą współpracę i nieść radość tym, którzy jej potrzebują.

Jolanta Piech i Marta Bal

W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji. W klasie 4a poznawanie zainteresowań uczniów odbywa się online  na godzinie wychowawczej. Swoje pasje przedstawili: Kacper, Krzysztof, Lena, Amelka, Ania i Bogdan.

Klasa 5a obchodziła dzisiaj klasową Wigilię. Były życzenia, przełamanie się opłatkiem, prezenty i kolędy. Wszystko w cudownej, świątecznej atmosferze.

Marta Bal

Zapraszam rodziców uczniów klas 4-6 na wystawy prac plastycznych mieszczące się na drugim i trzecim piętrze SP5.

Nauczyciel plastyki Danuta Rutkowska.

Więcej zdjęć w galerii.

Dzisiaj na lekcjach języka angielskiego uczniowie zostali zaskoczeni inną niż zwykle lekcją. Pod niepozornymi kwadracikami zakodowałam czasowniki w czasie przeszłym a dla młodszych klas - pytania dotyczące świętego Mikołaja. Zadaniem uczniów było - po uruchomieniu aplikacji na telefonie - zeskanować i odkodować informację a następnie wpisać ją do zeszytu. Okazało się, że jest to strzał w 10tkę - uczniowie uwielbiają kody, bo nareszcie mają okazję do używania w szkole komórek.

Marta Bal