Klasa 5a obchodziła dzisiaj klasową Wigilię. Były życzenia, przełamanie się opłatkiem, prezenty i kolędy. Wszystko w cudownej, świątecznej atmosferze.

Marta Bal

Zapraszam rodziców uczniów klas 4-6 na wystawy prac plastycznych mieszczące się na drugim i trzecim piętrze SP5.

Nauczyciel plastyki Danuta Rutkowska.

Więcej zdjęć w galerii.

Dzisiaj na lekcjach języka angielskiego uczniowie zostali zaskoczeni inną niż zwykle lekcją. Pod niepozornymi kwadracikami zakodowałam czasowniki w czasie przeszłym a dla młodszych klas - pytania dotyczące świętego Mikołaja. Zadaniem uczniów było - po uruchomieniu aplikacji na telefonie - zeskanować i odkodować informację a następnie wpisać ją do zeszytu. Okazało się, że jest to strzał w 10tkę - uczniowie uwielbiają kody, bo nareszcie mają okazję do używania w szkole komórek.

Marta Bal

W ramach niezwykłych zajęć wychowania fizycznego i integracji międzyklasowej, klasy 5a i 6a uczestniczyły dnia 26.11. 2019r w Alternatywnej Lekcji Wychowania Fizycznego. Odbyła się ona w Netto Arena Szczecin, a jej gospodarzem była jedna z najlepszych polskich lekkoatletek, specjalizująca się w skoku o tyczce, Monika Pyrek.

Uczniowie klas 4a i 5a obejrzeli spektakl muzyczny pt. ”O krasnoludkach i sierotce Marysi”, pełen tańca i piosenek. Dzieci przeniosły się w świat baśni z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Razem można wiele zdziałać!

Jolanta Piech i Marta Bal