Uczniowie z klasy 6C na zajęciach geografii zaprezentowali swoje prace dotyczące Układu Słonecznego. Układ Słoneczny tworzą Słońce i krążące wokół niego planety. Uczniowie zaprezentowali swoje prace podczas lekcji. Opowiedzieli nam, ile czasu poświęcili na swoją pracę, jakie informacje pozyskali dzięki wykonaniu tej pracy. Uczniowie dowiedzieli się jakie ciała niebieskie tworzą Układ Słoneczny, jakich rozmiarów są planety oraz z czego składają się poszczególne planety.

Nauczyciel geografii Edyta Majewska-Gargula

Uczniowie klas 4a i 5a wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostały przekazane online pensjonariuszom Domu Kombatanta. Każdy senior otrzymał laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu. Za zaangażowanie w akcję dziękujemy wszystkim życzliwym autorom prac, którzy przygotowali piękne, kolorowe laurki oraz życzenia płynące z serca. Planujemy kontynuować naszą współpracę i nieść radość tym, którzy jej potrzebują.

Jolanta Piech i Marta Bal

W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji. W klasie 4a poznawanie zainteresowań uczniów odbywa się online  na godzinie wychowawczej. Swoje pasje przedstawili: Kacper, Krzysztof, Lena, Amelka, Ania i Bogdan.

Klasa 5a obchodziła dzisiaj klasową Wigilię. Były życzenia, przełamanie się opłatkiem, prezenty i kolędy. Wszystko w cudownej, świątecznej atmosferze.

Marta Bal

Zapraszam rodziców uczniów klas 4-6 na wystawy prac plastycznych mieszczące się na drugim i trzecim piętrze SP5.

Nauczyciel plastyki Danuta Rutkowska.

Więcej zdjęć w galerii.