Drodzy uczniowie klas 4-8!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie mitologicznym, którego II edycja będzie wyjątkowa, ponieważ swoją wiedzę z mitologii greckiej zaprezentujecie w nietypowy sposób...

Konkurs zakłada stworzenie KARTY POSTACI MITOLOGICZNEJ (takiej karty, jak do gier fabularnych RPG).

1. Aby wykonać kartę musisz najpierw zapoznać się z jednym z wybranych mitów, których listę znajdziesz poniżej. Naturalnie po to, by dobrze poznać bohatera, którego później wybierzesz!

LISTA MITÓW DO WYBORU:

• mit o Prometeuszu,
  • mit o Dedalu i Ikarze,
  • mit o Tezeuszu i Ariadnie,
  • mit o Demeter i Korze,
  • mit o Syzyfie,
  • mit o Orfeuszu i Eurydyce,
  • mit o Heraklesie.
  1. Teraz musisz zdecydować, którą postać mitologiczną wybierasz (może to być bóg, heros, tytan, nimfa itd.) i stworzyć jej kartę za pomocą strony www:

http://cardmaker.pythonanywhere.com/static/card/generator postaci.html

1. Teraz, kiedy już wiesz, co jest Twoim zadaniem skup się na tym, aby w interesujący sposób opisać specjalne zdolności tej mitologicznej postaci, np. posiadane przez nią moce czy umiejętności. Dodaj jej wizerunek (grafikę czy rysunek, które możesz znaleźć w internecie, ale także wykonać sam). Określ jej atrybuty, siłę, charakter i inne elementy, które uznasz za ważne. Uruchom kreatywne pokłady, które drzemią w Twojej głowie!
  2. Na końcu trzeba kartę pobrać, zapisać i przesłać na wskazany e-mail.

Ocenie jury podlegać będzie:

• znajomość mitu,
  • sposób opisania wybranej postaci,
  • kreatywność,
  • wybór/stworzenie grafiki/rysunku,
  • poprawność językowa.

Karty przyjmujemy do 9 kwietnia 2021 roku.

Karty wysyłamy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewidziane nagrody:

• dodatkowa ocena celująca z języka polskiego lub historii (do wyboru),
  • punkty za zachowanie (nie tylko za zajęte miejsce, ale też za udział w konkursie), - dyplom i słodki upominek (wręczenie po powrocie do szkoły).

Karty zostaną opublikowane na stronie www szkoły i na szkolnym FB.

Zapraszamy!

Organizatorkami i jurorkami konkursu są:

1. Kosakiewicz
  2. Piech