W dniach 25 i 27 lutego 2019 roku grupy przedszkolne: 01, 02, 03, 04 wzięły udział interaktywnym spektaklu pt. ,,Laboratorium Pana Kleksa” w Pałacu Młodzieży. Dzieci miały możliwość poznania szalonego docenta Pigwy i jego asystenta Hegla. Naukowcy przenieśli przedszkolaków do naukowo – magicznego świata widowiskowych eksperymentów naukowych.

Z radością informujemy, że grupa 02 „PIRACI” znalazła się w gronie laureatów I edycji ogólnopolskiego konkursu „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Wszystkie dzieci zaangażowały się we wspólne przygotowanie nagrodzonej pracy plastycznej.

W miesiącu lutym grupy "0" odwiedziły zaprzyjaźnioną Bibliotekę Pedagogiczną w Szczecinie. Dzieciom została zaprezentowana wywodząca się z Japonii technika czytania "Kamishibai". Wykorzystuje ona książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki.

 
 
 

Udział w akcjach charytatywnych: „Paczka dla zwierzaka” dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie oraz „Pełna miska dla kotów” będących pod opieką „Zwierzęcego Telefonu Zaufania” – Stowarzyszenie Społeczno – Ekologiczne  zakończyła się sukcesem. Celem akcji było uwrażliwianie dzieci i uczniów na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja do podjęcia działań mających na celu niesienie bezwarunkowej pomocy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom z klas I – III za zaangażowanie w wymienionych  akcjach.  Renata Zyber, Aneta Kus – Kokowska.

W dniu 26.10.2018r. grup przedszkolne miały prelekcję o kolei. Przedszkolaki dowiedziały się dużo nowych informacji o pociągach, o bezpieczeństwie przy przejeździe kolejowym , a także jak zachować się gdy zgubią się na stacji kolejowej. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.