IX EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I LITERACKIEJ „Ogrody pływające – czyli Szczecin 2050”, którego organizatorem był Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie został rozstrzygnięty.

28 marca 2019 r. Koło Teatralne Bajka zaprezentowało swoje przedstawienie pt.:"Zabawa w śpiącą królewnę". Przedstawienie oglądały przedszkolaki uczęszczające do przedszkola przy SP5, przedszkolaki z przedszkola nr 80, dzieci z grup zerowych i nauczyciele. Swoją obecnością zaszczyciły nas także: pani dyrektor i panie wicedyrektorki. Wszyscy z dużym zaciekawieniem oglądali występ i reagowali bardzo entuzjastycznie na to, co działo się na scenie. Na zakończenie mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Opiekun koła teatralnego: Lilla Fronczyk

W dniach 25 i 27 lutego 2019 roku grupy przedszkolne: 01, 02, 03, 04 wzięły udział interaktywnym spektaklu pt. ,,Laboratorium Pana Kleksa” w Pałacu Młodzieży. Dzieci miały możliwość poznania szalonego docenta Pigwy i jego asystenta Hegla. Naukowcy przenieśli przedszkolaków do naukowo – magicznego świata widowiskowych eksperymentów naukowych.

Z radością informujemy, że grupa 02 „PIRACI” znalazła się w gronie laureatów I edycji ogólnopolskiego konkursu „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Wszystkie dzieci zaangażowały się we wspólne przygotowanie nagrodzonej pracy plastycznej.

W miesiącu lutym grupy "0" odwiedziły zaprzyjaźnioną Bibliotekę Pedagogiczną w Szczecinie. Dzieciom została zaprezentowana wywodząca się z Japonii technika czytania "Kamishibai". Wykorzystuje ona książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki.