W dniu 09.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Dzień Otwarty, w którym uczestniczyli rodzice wraz z przyszłymi uczniami i przedszkolakami. Dzieci i dorośli uczestniczyli w pokazowych zajęciach, plastycznych, muzycznych, teatralnych, ruchowych. Dzieci samodzielnie wykonały prace plastyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy i galerie prac wykonanych przez naszych uczniów i przedszkolaków. Sporym zaskoczeniem dla zwiedzających były odwiedziny Gryfusia. Dzieci wraz z rodzicami chętnie pozowali z nim do wspólnych zdjęć. Udział w dniach otwartych przyniósł korzyści zarówno dzieciom i rodzicom, jak i samej szkole. To przede wszystkim szansa na obejrzenie wszystkich szkolnych pomieszczeń - od sal lekcyjnych przez stołówkę, świetlice po toalety. Rodzice mogli poznać nauczycieli, którzy w nowym roku szkolnym będą wychowawcami ich dzieci. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek oraz coś słodkiego. Tradycyjnie na zakończenie odbyło się losowanie nagród.