1 2 3 4 5 6 7 8 9

W bieżącym roku szkolnym grupy 01, 02 i 03 przystąpiły do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu. Na pierwszym, grudniowym spotkaniu z Kubusiem – bohaterem programu, dzieci dowiedziały się, co to jest natura, jaką rolę pełnią rośliny i zwierzęta w przyrodzie oraz jak należy o nie dbać. Kolejne, styczniowe spotkanie poświęcone było aktywności fizycznej. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy dbanie o aktywność fizyczną, dlaczego warto się ruszać oraz zaprojektowały i przetestowały swoje zestawy ćwiczeń, świetnie się przy tym bawiąc.

Koordynator programu:
Elżbieta Kopytko