Szanowni opiekunowie prawni, drodzy rodzice!

W dniu 1 września 2020 roku nastąpi długo oczekiwany przez wszystkich powrót dzieci do  szkół. W trosce o dobro Nas wszystkich pragnę podzielić się z Państwem  ważnymi informacjami związanymi z tym trudnym dla nas wszystkich czasem. Proszę o uważne przeczytanie mojego listu, a następnie o przekazanie treści w odpowiedni sposób swoim dzieciom. Musimy wspólnie przygotować uczniów na powrót do szkoły w innej rzeczywistości. Z wiadomych powodów nie będzie to "płynna kontynuacja" codziennego życia szkolnego. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń – niemożność spotkania się z przyjaciółmi czy wyjścia do kina. Nastolatkom, którzy dużą wagę przywiązują do swobody, może być trudno to zaakceptować. Tłumaczmy dziecku dlaczego tak się dzieje, wspólnie szukajmy rozwiązań i kompromisów. Największym wsparciem dla dziecka jest rodzic. Większość trudnych sytuacji i emocji jesteście w stanie opanować dzięki wzajemnej rozmowie.

Ogólne środki higieny i bezpieczeństwa

  • Wchodzenie do szkoły z osłoną ust i nosa, w ten sposób docierając do swojej sali lekcyjnej.
  • Mycie i dezynfekcja rąk po wejściu.
  • Zachowanie dystansu (co najmniej 1 metr).
  • Uaktualnienie w jak najkrótszym czasie Państwa numerów telefonów oraz osób zdeklarowanych do szybkiego odbioru dziecka w razie potrzeby.
  • Rodzice i osoby towarzyszące bez ważnego powodu nie wchodzą na teren szkoły bez umówionego terminu.

 System organizacji pracy szkoły

 Uruchomienie wszystkich wejść na teren szkoły w celu rozładowania zatoru przy wejściu i wyjściu uczniów na teren szkoły.

  • Od ogrodzenia - podobnie jak na całym terenie szkolnym - maseczka jest obowiązkowa.
  • Przed ogrodzeniem zachowujemy dystans 1 m.
  • Każda klasa będzie miała przypisana do zajęć salę lekcyjną, wszystkie lekcje danej klasy odbywają się w jednym miejscu, co uniemożliwi kontakt podczas przemieszczania się dzieci po szkole między salami. Uczniowie mają stałe miejsca w klasach.
  • Jeżeli w planie jest lekcja informatyki to w miarę możliwości prosimy dać dziecku jednorazowe rękawiczki.

 Przepisy w czasie przerwy

 Uczniowie nie wychodzą na korytarz w czasie przerw międzylekcyjnych.

  • W pierwszym okresie może być ograniczony dostęp do szafek szkolnych oraz szatni. Uczniowie ograniczają przynoszenie do szkoły rzeczy zbędnych. Okrycia wierzchnie zabierane
    są do wyznaczonej sali lekcyjnej przypisanej danej klasie.
  • Uczniowie mogą opuścić klasę tylko w celu wyjścia do toalety - po powrocie z toalety obowiązkowa dezynfekcja rąk.
  • Aby uniknąć "zagęszczenia" przed toaletami podczas przerw, uczniowie mogą chodzić pojedynczo do toalety w czasie lekcji.
  • Nauczyciel nadzorujący daną salę lekcyjną pilnuje, aby była ona odpowiednio wywietrzona.
  • Stołówka szkolna będzie przystosowana do mniejszej liczby uczniów równocześnie z niej korzystających, poprzez wyznaczenie odrębnych godzin dla uczniów poszczególnych klas.
    W klasach młodszych nauczyciel będzie  decydował  kiedy robi przerwę, więc na obiad klasa może udać się w czasie lekcji starszych klas.
  • Ponieważ nie będzie działał sklepik szkolny, proszę zaopatrzyć dzieci w odpowiednią ilość jedzenie i picia.

Na koniec ważny apel:

Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) zachęcamy, aby zostawić dziecko w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych uczniów, nauczycieli, obsługi szkoły) oraz pilnej konsultacji
z lekarzem. Na zakończenie pragnę jeszcze raz przypomnieć, że Państwo jako rodzic możecie wejść
na teren szkoły w wyjątkowych sytuacjach i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 
z obowiązkową osłoną ust i nosa
. Jak wspomniano na początku, proszę przygotować Państwa dziecko za pomocą rozmowy do głównych "innowacji", które zostały wyjaśnione wyczerpująco w tym piśmie
i których dziecko może oczekiwać od następnego tygodnia w "nowej rzeczywistości szkolnej", aby powrót do szkoły udał się jak najlepiej.

Z góry dziękuję za wsparcie i współpracę!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Stanisława Kasela