We wtorkowe popołudnie, 26 listopada 2019 roku odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Miłośników Książki. Dzieci przeczytały książkę Joanny Papuzińskiej pt.: "Asiunia" i poznały wojenną historię małej dziewczynki. Podczas zajęć rozmawiały o losach Asiuni, odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej książki, obejrzały film IPN "Niezwyciężeni", który w prosty sposób przybliżył historię II wojny światowej. Spróbowały także wcielić się w postać Asiuni i spakować swoją WALIZKĘ NIEZBĘDNYCH RZECZY I WARTOŚCI, które mogłyby się przydać w trudnych chwilach... Następnie w grupach napisały list do polityków, dlaczego właśnie oni powinni troszczyć się o pokój na świecie. Dzieci zrozumiały, że wojna jest zła i okrutna. Że może nam zabrać bliskie osoby, ulubiony kubeczek, własne łóżko i marzenia....
Lilla Fronczyk