Mali detektywi z klasy 1B zastanawiali się w piątek, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami, które nas zupełnie zaskakują.
Klasa zamieniła się w magiczną krainę, a dzieci poszukiwały skarbów, posługując się otrzymaną mapą. Poznały historię zapomnianych urodzin i w pracy zespołowej próbowały wymyślić coś z niczego.

Same przygotowały przyjęcie urodzinowe przy użyciu rekwizytów dostępnych w klasie. Wykorzystały własną twórczość i wyobraźnię. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wszystkie świetnie się bawiły. Na koniec stwierdziły, że zaskakujące sytuacje mogą być zarówno nieprzyjemne, jak i bardzo miłe, nie zawsze mamy wpływ na to, co się wydarzy, a emocje, które odczuwamy są naszą naturalną reakcją.
Agata Mazur