W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny grupy przedszkolne (01, 02 i OP4) przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Celem tego programu jest nauka podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu w zgodzie z naturą. Przewodnikiem w realizacji tych celów jest Kubuś – główny bohater programu. Pierwsze, grudniowe zajęcia przebiegały pod hasłem: „Las to dom zwierząt. Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze”. Wykonując różnorodne zadania, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców, poznały zasady zachowania w nim i co najważniejsze - uświadomiły sobie, że w lesie domownikami są dzikie zwierzęta, a my jesteśmy tam gośćmi i nie możemy zakłócać ich spokoju ani degradować środowiska, w którym żyją.

Elżbieta Kopytko – koordynator programu
Renata Zyber