Mamy przyjemność zaprosić uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie organizowanym z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Liczby Pi, który odbędzie się 13 marca 2020r.

KONKURS – ŚWIĘTO LICZBY PI = 3.141 592 653 589 793 238 462 643 383 279 502….

REGULAMIN KONKURSU „Moje Pi”

CELE KONKURSU

1. Pogłębianie wiedzy uczniów na temat matematyki, a w szczególności liczby Pi.
  2. Popularyzacja Dnia Liczby Pi.
  3. Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów.

WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. W konkursie plastycznym mogą wziąć udział uczniowie klas 1-5, natomiast w konkursie plastycznym i teście wiedzy o liczbie pi mogą wziąć udział uczniowie klas 6-8.
  2. Prace mogą być wykonane w następujących kategoriach:
    • Kategoria I: komiks,
    • Kategoria II: wiersz,
    • Kategoria III: praca plastyczna.
  3. Uczestnik może przygotować w ramach Konkursu tylko jedną pracę konkursową w danej kategorii.
  4. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami samodzielnie wykonanymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.
  5. Maksymalna wielkość pracy w kategorii I (komiks) oraz III(praca plastyczna) to format A3.
  6. Technika wykonania pracy w kategorii III (praca plastyczna) jest dowolna.
  7. Tematem prac jest liczba Pi widziana oczami uczestnika. Inspiracją może być historia jej odkrycia, zastosowanie.
  8. Prace należy czytelnie opisać: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę, kategorię, w której zgłaszana jest praca.
  9. Prace należy składać do 12.03.2020 nauczycielom matematyki.
  10. Test wiedzy o liczbie pi obędzie się dnia 13.03.2020 r. o godz.13:20 (na długiej przerwie) w sali 227.
  11. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa, nie będą podlegały ocenie konkursowej.

KRYTERIA OCENIANIA

1. Komisja konkursowa, wyłoni zwycięskie prace w każdej z kategorii.
  2. Komisja podczas oceny prac weźmie pod uwagę: zgodność z tematem, oryginalność, jakość wykonania.
  3. Ogłoszenie wyników 30.03.2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: