Światowy Dzień Życzliwości Z inicjatywy Szkolnego Klub Wolontariatu 21. listopada celebrowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości.

Udekorowaliśmy szkolne korytarze pozytywnymi hasłami oraz kuponami z miłym słowem, przygotowanymi przez Wolontariuszy oraz Uczniów z klasy 4B. Każdy uczeń mógł wziąć ze sobą życzliwą myśl i podać ją dalej lub zostawić dla siebie.

Tym sposobem staraliśmy się zachęcić uczniów do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i docenianiem siły płynącej z jego stosowania- codziennie, nie tylko od święta. Bycie życzliwym to bycie uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka.

Z tej okazji klasa 6a wykonała plakaty ukazujące własną interpretację życzliwości, a 7a przygotowała poster oraz zakładki do książek.

„Obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, uśmiechu, serdeczności, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Pamiętajmy, że okazana życzliwość zawsze do nas wróci.” - podsumowała Jolanta Piech, wychowawczyni klasy 7a.

Dziękujemy za zaangażowanie!