Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w zbiórce ubranek dla dzieci i niemowląt, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego najbliższego otoczenia.

W naszych szafach zalegają rzeczy, których już nie nosimy, wyrośliśmy z nich, a nie chcemy, żeby trafiły do kosza na śmieci. Można z nich zrobić pożytek, połączyć wątek ekologiczny z charytatywnym i przekazać ubranka na rzecz osób, u których znacznie odciążyłoby to domowy budżet, dzięki czemu rodziny mogłyby skupić się na zaspokojeniu innych podstawowych potrzeb swoich pociech i z większym spokojem wkroczyły w 2023 rok.

Przyjmujemy rzeczy nowe i używane nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone, na każdą porę roku:

wszystkie elementy garderoby dziecięcej i niemowlęcej do rozmiaru 122 cm

buty połączone w pary do rozmiaru 30

czapki, szaliki, rękawiczki

tekstylia domowe, np. kocyki, pościele

dodatkowo można przekazać kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt, m.in. chusteczki nawilżane, płyny do kąpieli, oliwkę, szampon, krem bambino oraz żywność suchą i długoterminową.

Dostarczone do szkoły rzeczy należy pozostawić w przygotowanych kartonach rozstawionych przy wejściu, stołówce, gabinecie pedagoga, gabinecie psychologa. DZIĘKUJEMY!