Uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami podczas zajęć realizowali ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”.

Głównym celem tego programu było budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. W ramach programu poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Każdy uczestnik otrzymał materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Podczas ćwiczeń, gier i quizów dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.

Realizacja programu „Dziel się uśmiechem” odbywa się w szkołach podstawowych dzięki inicjatywie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Koordynatorki programu: Renata Zyber, Anna Jakubiak