29 marca 2019 r. odbyło się szóste spotkanie Klubu Miłośników Książki. Tym razem dzieci przeczytały książkę Astrid Lindgren "Dzieci z ulicy Awanturników". Jest to opowieść o pewnej ekipie z ulicy Awanturników, czyli trójce rodzeństwa, z którymi raczej nie można się nudzić.

Czytając można doskonale się bawić i śmiać. Podczas zajęć dzieci dyskutowały na temat tego, czy warto się śmiać, kiedy najczęściej się śmiejemy i że tak naprawdę śmiech jest potrzebny, bo ponurakom trudniej się żyje. Ponadto wszyscy wykazali się doskonałą znajomością książki rozwiązując test. Nie zabrakło też zabaw na miarę zabaw bohaterów z książek Astrid Lindgren - było chodzenie do tyłu, chodzenie z zamkniętymi oczami, skakanie na jednej nodze, czy liczenie "na oko" ile kropek ma koń Pippi. Na koniec każdy wybrał sobie jedną dowolną literę i wykorzystując swoją fantazję i wyobraźnię nadał jej inny wymiar. Na dzisiejszych zajęciach było bardzo wesoło.

Lilla Fronczyk