Nauczyciele matematyki zapraszają uczniów klas IV-VII do udziału w konkursie matematyczno – plastycznym

„MATEMATYCZNY KOMIKS”

1. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie.
  2. Celem konkursu jest:
  • wykonanie ciekawego komiksu składającego się z 10 scenek, gdzie głównym bohaterem będzie dowolna figura geometryczna np. trójkąt;
  • rozwijanie inwencji twórczej i sprawności manualnej,
  • rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,
  • wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy w domu nad pogłębianiem i rozszerzaniem

wiadomości zdobytych na lekcjach,

• ukazanie korelacji między matematyką, a innymi dziedzinami życia codziennego,
  • rozwijanie kreatywności i wzmacnianie wiary we własne możliwości.
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VII.
  1. Uczestnicy konkursu wykonują na jednej kartce A3 komiks składający się z 10 scenek, gdzie bohaterem jest dowolna figura geometryczna. Swoją pracę   uwieczniają na fotografii.

Technika i format pracy dowolny.

Liczymy na pomysłowość wykonawców.

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie jednej fotografii przedstawiającej historyjkę komiksową, wykonaną przez niego na konkurs „Matematyczny Komiks”. Na zdjęciach nie mogą być uwidocznieni autorzy zdjęć, ich rodziny i znajomi. Fotografie powinny być w miarę możliwości wyraźne, o ile pozwala na to kompozycja zdjęcia.
  2. Uczestnicy mają prawo zgłaszać do Konkursu wyłącznie fotografie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 80, poz. 631 z późn. zm.). Uczestnicy Konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność związaną z użyciem przesłanych przez siebie fotografii, a w szczególności pełną odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich.
  1. Termin składania prac: do 24.02.2021 na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule proszę wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę i temat konkursu. Wraz ze zdjęciem komiksu, proszę załączyć zgodę rodzica na udział w konkursie.
  1. Każda praca musi zawierać zgodę rodzica o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Szkołę Podstawową nr 5 w Szczecinie danych osobowych mojego dziecka: …………………………………………………………………………………. (imię i nazwisko dziecka) na potrzeby Konkursu Plastyczno-Matematycznego „Matematyczny komiks” oraz na publikację jego pracy w internecie. Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu i wyrażam zgodę na zawarte w nim zasady.

………………………………………………………………………….

(data i podpis rodzica/opiekuna prawnego)

1. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę: - estetykę, – pomysłowość, – bogactwo formy.
  2. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania. Wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników nastąpi 28 lutego 2021 r. Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania prac konkursowych w internecie oraz do ich wykorzystania w celach promocyjnych.
  1. Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczycieli matematyki.
  1. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora. Opiekun prawny, biorącego udział w konkursie uczestnika potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.

Ewa Dzięgelewska
Katarzyna Janiak