Ten dzień można obchodzić na przeróżne sposoby. My rozpoczęliśmy go poznając ciekawostki na temat prehistorycznych zwierząt żyjących miliony lat temu… Oglądaliśmy ilustracje, poznawaliśmy ich nazwy – które czasem trudno było nam wypowiedzieć ;). Porównywaliśmy wielkości dinozaurów – od najmniejszego do największego. Rozwijaliśmy nasze umiejętności motoryczne naśladując cechy charakterystyczne wybranych dinozaurów: lataliśmy jak pterodaktyle czy pływaliśmy jak diplodoki... Byliśmy też paleontologami badającymi szczątki dinozaurów – w naszym przypadku były to odciski tyranozaurów, ankylozaurów i innych… w masie solnej. Każde dziecko pokolorowało również dinozaura, wykluwającego się z jaja :) Więcej zdjęć w naszej galerii.

Monika Piątek

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Kota. Dzieci upodobniły się do kotów zakładając biało czarne ubrania i opaski na głowę. Zabawy zaczęły się wspólną piosenką pt. "Wlazł kotek..." w radosnej aranżacji. Następnie dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów z bajek oraz ich imiona. Poznawały kocie obyczaje jak i sposoby pielęgnacji kotów, odgadywały też rebusy.  Na koniec każdy przedszkolak wykleił sylwetę kota kulkami z bibuły :) Zapraszam do galerii zdjęć:

Monika Piątek

W piątek - 29 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Świętowaliśmy w grupie - ćwicząc na torze z przeszkodami, bawiąc się i tańcząc oraz układając puzzle.  Na zakończenie stworzyliśmy z naszych dużych puzzli grę planszową - przeliczaliśmy kropki na kostce by potem przejść odpowiednią ilość pól. Tworzenie gier będziemy kontynuować w przyszłości. Więcej zdjęć w naszej galerii.