Po raz kolejny dzieci z grupy 03 kształtowały kompetencje matematyczne poprzez zabawy w kodowanie. W marcu przywitaliśmy Panią Wiosnę, a także przypomnieliśmy sobie nazwy wiosennych kwiatów. Dzieci dowiedziały się też, jak ważna jest zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce. Wiadomo, że matematyka to nasza mocna strona, a więc zawody w dodawaniu nie sprawiły kłopotów, tylko przyniosły dużo radości i satysfakcji! Więcej zdjęć w naszej galerii.

Bożena Demkowicz

Drodzy uczniowie klas 4-8!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie mitologicznym, którego II edycja będzie wyjątkowa, ponieważ swoją wiedzę z mitologii greckiej zaprezentujecie w nietypowy sposób...

Konkurs zakłada stworzenie KARTY POSTACI MITOLOGICZNEJ (takiej karty, jak do gier fabularnych RPG).

1. Aby wykonać kartę musisz najpierw zapoznać się z jednym z wybranych mitów, których listę znajdziesz poniżej. Naturalnie po to, by dobrze poznać bohatera, którego później wybierzesz!

LISTA MITÓW DO WYBORU:

• mit o Prometeuszu,
  • mit o Dedalu i Ikarze,
  • mit o Tezeuszu i Ariadnie,
  • mit o Demeter i Korze,
  • mit o Syzyfie,
  • mit o Orfeuszu i Eurydyce,
  • mit o Heraklesie.

Dnia 21. marca  obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie  klasy 3b również wzięli udział w obchodach tego święta. Podczas poniedziałkowych zajęć rozmawialiśmy o skarbach, które drzemią w każdym z nas. Bez względu na to jaki mamy kolor skóry, jakie zainteresowania, czy jesteśmy duzi czy mali, czy jesteśmy szczupli czy ważymy trochę więcej, a także bez względu na to czy mamy ten jeden chromosom więcej czy nie, każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Każdy z nas zasługuje na szacunek, zainteresowanie i miłość. Musimy się wspierać i sobie pomagać, a także odkrywać swoje talenty- bo przecież każdy z nas je ma.

Osoby z zespołem Downa często cierpią z powodu niedopasowania społecznego. Solidaryzując się z nimi uczniowie klasy 3b założyli  tego dnia kolorowe skarpetki- nie do pary, które są symbolem trudnych relacji społecznych osób z zespołem Downa.

Więcej zdjęć w naszej galerii

wych. A. Kus- Kokowska