Światowy Dzień Jeża

10 listopada jak co roku przypada Światowy Dzień Jeża. Z tej okazji uczniowie klasy 2b i 1b zorganizowali w piątek warsztaty dotyczące tych przemiłych ssaków.

Rozmawialiśmy o zwyczajach jeży, o ich sposobach na przetrwanie zimy a także o tym, czy jeże faktycznie lubią jabłka. Pracując w grupach wykonaliśmy kilka domków dla jeży, jeżykowe rodzinki, a także wyczarowaliśmy jeże z ziemniaków i wykałaczek. Obejrzeliśmy film edukacyjny, rozwiązaliśmy quiz interaktywny dotyczący znajomości zwyczajów tych zwierząt. Na koniec naszych warsztatów zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce….. W ramach odwiedzin międzyklasowych gościliśmy dzieci z grupy 01 wraz z Panią R. Zyber, które również skorzystały z możliwości zrobienia sobie zdjęć.
A. Kus-Kokowska
A. Mazur