Herbatka z Małym Księciem…

Podczas piątego spotkania Klubu Miłośników Książki, które odbyło się 3 marca 2020 roku uczniowie z klasy 3a przeczytali ponadczasową i pełną magii opowieść o Małym Księciu.

„Mały Książę” to książka, którą mogą czytać zarówno dorośli, jak i dzieci. Opowiada ona historię przyjaźni, miłości, zaufania i pełnych bólu rozstań. Skłania do przemyśleń i refleksji…Zawiera wiele mądrych cytatów i sentencji. Uczniowie w swojej dziecięcej mądrości i wrażliwości wnikliwie analizowali  sens wielu cytatów zawartych w tej niezwykłej książce. Na koniec zajęć dzieci losowały jedną z sentencji i specjalnymi markerami pisały ją na porcelanowym kubku, a następnie wykonywały ilustracje. Kubeczki będą służyć dzieciom do picia herbaty. A ja mam cichą nadzieję, że Mały Książę już na zawsze pozostanie w ich sercach….

Lilla Fronczyk

djmedia:245