Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 26 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas 1a, 3a, 4a i 7a w bardzo ciekawy sposób przedstawili kolegom i koleżankom wydarzenia historyczne z tamtego okresu. Opowiedzieli o tym co to była Konstytucja, przypomnieli też co to znaczy WOLNOŚĆ, NARÓD I OJCZYZNA i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. W pięknym wykonaniu trzecioklasistów zabrzmiały pieśni takie jak: „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Płynie Wisła płynie” i „Taki kraj”. Również klasa 3a zatańczyła poloneza, który na długo zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Apel prowadzili Lena i Dawid.

Występ spotkał się z dużym aplauzem ze strony widowni. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

djmedia:819