Pierwszoklasiści w kuchni

We wtorek uczniowie klasy 1b mieli okazję spróbować swoich sił w szkolnej kuchni! Pod okiem wychowawcy przygotowywaliśmy pyszne tosty, które były doskonałą okazją do nauki samodzielności i bezpiecznego korzystania z kuchennych urządzeń.

Dzieci krok po kroku poznawały zasady przygotowywania posiłków, zaczynając od smarowania pieczywa, układania ulubionych składników, takich jak ser i szynka, a kończąc na tosterze, gdzie obserwowały, jak ich przekąski zmieniają się w chrupiące, ciepłe tosty. Cała sala wypełniła się apetycznym zapachem, a na twarzach uczniów pojawiły się szerokie uśmiechy.

Po przygotowaniu każdy z pierwszoklasistów z dumą degustował swoje dzieło. Była to świetna zabawa połączona z praktyczną nauką – dzieci zdobyły nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą im się również w domu. Czekamy na kolejne kulinarne wyzwania!

Anna Kus-Kokowska

« z 13 »