Kubusiowi Przyjaciele Natury – zakończenie programu w grupach 01, 02 i OP4

W czerwcu w grupach 01, 02 i OP4 zakończono realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem jest proekologiczna i prozdrowotna edukacja dzieci.

Wszystkie tegoroczne spotkania z Kubusiem cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Wykonując różnorodne zadania, ćwiczyły one twórcze myślenie, umiejętność współdziałania w grupie, doskonaliły umiejętności manualne, ale przede wszystkim uczyły się szacunku do otaczającej nas przyrody, poznały podstawowe zasady ekologii, segregacji odpadów i recyklingu oraz zasady zdrowego odżywiania.

Za aktywny udział w Programie nasza placówka nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Elżbieta Kopytko – koordynator programu
Renata Zyber