Jak koncentracja pomaga w pracy detektywom z 1b?

Na piątkowych zajęciach mali detektywi z klasy 1b zastanawiali się, jak koncentracja pomaga w pracy detektywom.
Najpierw dzieci obejrzały film z miniwykładem „Jak otoczenie wpływa na koncentrację?”

Potem szukały odpowiedzi na pytania : Czym jest koncentracja uwagi, jakie czynności wymagają koncentracji i co można zrobić, aby ją sobie ułatwić. Dzieci sprawdzały, co pomaga skoncentrować się oraz jakie umiejętności powinien mieć i ćwiczyć detektyw, by poprawiać koncentrację, czyli skupienie uwagi. Podczas wykonywania zadań i zabaw odnalazły wszystkie zagubione rekwizyty i kluczyk do skrzyneczki z wiadomością- „Zapamiętaj – ważna sprawa – koncentracja to podstawa!”
Po zajęciach dzieci zgodnie postanowiły porządkować swoje miejsca pracy, wyłączać zbędne urządzenia, które często nam przeszkadzają i ćwiczyć pamięć.
Agata Mazur

djmedia:209