7 listopada 2019 roku klasa 3a w ramach Programu Doradztwa Zawodowego udała się z wizytą do Radia Szczecin. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda praca osób pracujących w radiu.

Dowiedziały się, że w radiu pracują nie tylko dziennikarze, ale także dźwiękowcy, obsługa w administracji i wiele innych osób. Że praca często bywa stresująca. Ponadto mogły z bliska zobaczyć studio radiowe, z którego nadawane są audycje, a także miejsca, gdzie przeprowadza się rozmowy i salę, gdzie odbywają się koncerty i inne imprezy. Największą atrakcją okazało się wejście na żywo w Radiu Szczecin i wspólne przekazanie pozdrowień. Wizytę w radiu należy uznać za bardzo udaną. Niektóre dzieci stwierdziły, że chciałyby mieć taką pracę w przyszłości.
Serdecznie dziękuję Marii Zagórskiej za umożliwienie mi przeżycia z moją klasą tak wspaniałej przygody.
Lilla Fronczyk