5 listopada 2019 roku obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Klasy 2a i 3a w ramach promocji czytelnictwa i dobrej zabawy postanowiły aktywnie włączyć się obchody tego święta.
Podczas zajęć dzieci: opowiadały, dlaczego przebrały się za daną postać, czytały fragmenty przyniesionych przez siebie bajek, rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, kolorowały postaci z bajek, nauczyły się piosenki ,,Witajcie w naszej bajce”. Dzieci kodowały tajemniczą książkę i dowiedziały się, jaka książka cieszy się powodzeniem w magicznej bibliotece. Panie z klasy 2a: Małgorzata Szcześniak, Anna Siuber, Martyna Ilczuk przeczytały dzieciom wybrane przez siebie bajki. Drugoklasistów odwiedził Wilk – tata Emilki Nowak, który przygotował zadania matematyczne i rozdał Postaciom z bajek słodkie upominki. Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniom. Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy włączyli się w zorganizowanie tego Dnia.

Organizatorki – Lilla Fronczyk, Agata Orzech