Dziesiątego listopada, uczniowie klasy 6a przystąpili do wirtualnego festiwalu „Iskry Niepodległej” organizowanego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Tego dnia w sali komputerowej, pod okiem Pana Pawła Gałeckiego, czteroosobowa grupa uczniów rozwiązywała poszczególne zadania. Festiwal okazał się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, pracy twórczej, ćwiczenia umiejętności szybkiego wyszukiwania, weryfikowania i przetwarzania informacji, ale także rozwijania kompetencji działania w grupie. Młodzież zmagała się z zadaniami o zróżnicowanym poziomie trudności. Trzeba było znaleźć powiązania między postaciami historycznymi, stworzyć tablicę inspiracji do wybranego dzieła sztuki, wyszukiwać istotnych informacji w tekstach. Zespół rzetelnie wykonywał zadania mieszcząc się w wyznaczonym czasie przeznaczonym na ich wykonanie.