Już od początku grudnia wszystkie przedszkolaki z grupy MOTYLKI oczekiwały na przyjście św. Mikołaja. Wspólne przystrajanie sali i ubieranie choinki, sprawiło że dzieci z niecierpliwością czekały na przyjście naszego gościa. Dlatego cieszymy się bardzo, że nie zapomniał o nas. Dzieci pod choinka znalazły worek pełen słodkich upominków. Był to dla nich dzień pełen wrażeń i radości. Niezapomniane chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzięki którym dzieci otrzymały upominki.

W ten dzień tradycyjnie odsłuchaliśmy hymn Polski. Poznaliśmy trzy symbole narodowe: flaga, hymn oraz godło. Motylki dzielnie walczyły z plasteliną podczas wyklejania flagi. Dużo pracy, wiele radości i miło spędzonych chwil.

Tematem przewodnim w tym tygodniu w grupie OP2 Motylki były "Grzyby".

Dzieci miały okazje zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na ich temat. Przede wszystkim, że grzyby dzielimy na jadalne i te zagrażające życiu tzw. trujące. Nauczyły się wiersza pt:"Grzybek", a także wykonały prace plastyczne, wykorzystując plastelinę, farby i kolorowe liście jesieni.

Dzień 15.10.2020r był szczególnym dnie dla grupy motylków. Dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk i dbania o ich czystość. Podczas codziennych rytuałów higieniczno- porządkowych pokazały jak ważne dla każdego z nas jest mycie rąk. Motylki utrwaliły to sobie podczas malowania rąk czystych oraz z a zarazkami.

W piątek 30 października obchodziliśmy dzień dyni. Dzieci odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych. ,,Dzień Dyni" pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Motylki pokolorowały dynie, przy czym świetnie się bawiły.