Na początku grudnia dzieci z grupy 03 uczestniczyły w zajęciach badawczych, które miały na celu przybliżyć im właściwości soli. Porównywały różne jej gatunki, badały rozpuszczalność soli w wodzie, dowiedziały się, dlaczego jajko zanurzone w samej wodzie opada na dno, a jajko zanurzone w solance pływa. Najwięcej jednak radości sprawiło im samodzielne wyhodowanie kryształków soli. Co prawda na efekty tego eksperymentu musiały poczekać kilka dni, ale jak dzieci stwierdziły - było warto!

Elżbieta Kopytko

30 listopada dzieci z grupy 03 poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe oraz przeniosły się w magiczny świat wróżb. Uczestnicząc w różnych zabawach związanych z wróżeniem, próbowały poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dowiedziały się między innymi, co je wkrótce może spotkać, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, jak będzie miała na imię ich sympatia, kto wyruszy w daleką i ciekawą podróż… Ciekawe, czy komuś spełnią się andrzejkowe wróżby? Pewne jest natomiast to, że dostarczyły one dzieciom wielu przeżyć i emocji oraz były okazją do dobrej zabawy.

Elżbieta Kopytko

W dniu 10 listopada 2020r. o godzinie 11.11 dzieci z grupy 03 wzięły udział w Narodowym Śpiewaniu Hymnu.