Po raz kolejny dzieci z grupy 03 kształtowały kompetencje matematyczne poprzez zabawy w kodowanie. W marcu przywitaliśmy Panią Wiosnę, a także przypomnieliśmy sobie nazwy wiosennych kwiatów. Dzieci dowiedziały się też, jak ważna jest zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce. Wiadomo, że matematyka to nasza mocna strona, a więc zawody w dodawaniu nie sprawiły kłopotów, tylko przyniosły dużo radości i satysfakcji! Więcej zdjęć w naszej galerii.

Bożena Demkowicz

W lutym grupa 03 rozpoczęła swoją podróż w kodowanie od biegunów zimna. Odwiedziliśmy mieszkańców Antarktydy i Arktyki. Następnie wybraliśmy się na sawannę Afryki, by na safari obserwować dzikie zwierzęta. Kolejny etap podróży to Kosmos, gdzie w Układzie Słonecznym poszukiwaliśmy ufoludków. Najciekawszą podróż zostawiliśmy na koniec - udaliśmy się do krainy baśni, bajek i fantazji.

Bożena Demkowicz

Nowy Rok 2021 rozpoczęliśmy od ułożenia kolejnych miesięcy w urodzinowym kalendarzu. W karnawałowym nastroju udaliśmy się również na bal – wszystkie dzieci odnalazły swoje zakodowane maski. W końcu przyszła prawdziwa zima, a więc dzieci postanowiły nakarmić kodowane ptaszki, wskazując im drogę do karmnika. Nie zapomniały także o prawdziwych ptakach i wysypały w szkolnym karmniku przyniesione z domu ziarna. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody z kodowaniem! Zdjęcia do zobaczenia w naszej galerii.