A oto dlaczego ? 

„Cudowny chłopak” to książka ze wspaniałym przekazem, który każdy powinien poznać. Książka jest pełna dobroci i niesamowitego ciepła, które można czuć przez cały czas czytając ją. Historia poznawana z różnych perspektyw momentami wzrusza i daje nam bardzo dużo do myślenia. Wydaje mi się, że jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku. Wydarzenia pokazują, że nie tylko dorośli są narażeni na krytykę i niezrozumienie, ale dzieci także. Właśnie to pokazuje historia Augusta…to, że niezależnie od tego jacy jesteśmy (jak wyglądamy, zachowujemy się) każdy z nas może zostać kimś cudownym.

"Lew, czarownica i stara szafa" jest pierwszą częścią z cyklu "Opowieści z Narnii". Książka ta jest kierowana zarówno dla młodych jak i nieco starszych czytelników, już od pierwszych stron wciąga nas w swój bajkowy świat i pokazuje losy czwórki rodzeństwa i ich przyjaciół, gdzie toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą książka, naprawdę warto.

"Chłopcy z Placu Broni" to książka o odwadze i honorze. Głównym wątkiem jest starcie dwóch wrogich drużyn chłopców, którzy walczą o kontrolę nad placem, gdzie mogą spędzać wolny czas. Jest to jedna z moich ulubionych książek.

''Hobbit, czyli tam i z powrotem'' jest to książka wciągająca opowiada o Bilbo Bagginsie, który wraz z 13 krasnoludkami i czarodziejem Gandalfem wyrusza w podróż po skarb. Spotyka ich wiele przygód, ale zawsze dają radę. Bardzo spodobała mi się ta książka i mam nadzieje, że za nie długo obejrzę film.