5 lutego 2020 roku odbyło się czwarte spotkanie Klubu Miłośników Książki. Tym razem dzieci przeczytały książkę Sławomira Hanaka pt.:"Dziewczyny i chłopaki".

Jest to przezabawna opowieść o dziewczynach i chłopakach z trzeciej klasy.  Autor serwuje czytelnikowi olbrzymią dawkę humoru sytuacyjnego osadzonego w realiach szkolnej rzeczywistości. Ukazuje tę szkolną rzeczywistość z dwóch perspektyw - dziewczynek i chłopców. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o sytuacjach przedstawionych w książce. Następnie rywalizując ze sobą rozwiązały test dotyczący znajomości książki i odpowiadały na pytania dotyczące naszej szkoły. Odpowiedziały także na pytania dotyczące mentalności chłopców i dziewcząt. Zadanie to wyzwoliło w uczniach dyskusję...
Bo tak naprawdę nieporozumienia między chłopcami i dziewczynkami to prawidłowość, która powtarza się od lat.....

Lilla Fronczyk