Dnia 1 października w ramach akcji Doradztwa Zawodowego gościliśmy w naszej szkole pana strażaka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Spotkanie ze strażakiem odbyło się w oddziałach przedszkolnych oraz w klasie 2a (p. A. Orzech) i 2b (p. A. Kus-Kokowskiej) Szkoły Podstawowej. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zawodem i pracą strażaka oraz jego mundurem i wyposażeniem. Dzięki temu spotkaniu nauczyły się zasad bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz właściwego powiadamiania służb ratunkowych. Pan strażak ukazał dzieciom przydatność i użyteczność z wykonywania tego zawodu.
Kto wie, może niejedno dziecko pójdzie w ślady naszego gościa i zostanie naszym dzielnym bohaterem "strażakiem"?

Koordynator akcji spotkania ze strażakiem w ramach doradztwa zawodowego w oddziałach przedszkolnych oraz w klasie 2a i 2b Szkoły Podstawowej - Agnieszka Szuster.