5 listopada obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Klasa 1a w ramach promocji czytelnictwa i dobrej zabawy postanowiła  aktywnie włączyć się w obchody tego święta.

Podczas zajęć dzieci: opowiadały, dlaczego przebrały się za daną postać, rozwiązywały zagadki, kolorowały postaci z bajek, śpiewały piosenkę "Witajcie w naszej bajce”,  tańczyły. Niespodzianką były niezwykłe odwiedziny dwóch bajkowych  postaci - MYSZKI MIKI I WRÓŻKI RÓŻY. Myszka Miki i Wróżka Róża rozmawiały z dziećmi, czytały fragmenty swoich ulubionych bajek i włączyły się do wspólnej zabawy. Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów.
Serdecznie dziękuję Paniom: Monice Mazurkiewicz i Patrycji Bibrowskiej za uatrakcyjnienie tego dnia i dostarczenie radości wszystkim dzieciom.

Lilla Fronczyk