18 czerwca 2024 r. klasa 2b wybrała się na warsztaty edukacyjno – ekologiczne.

Warsztaty zorganizował Wydział Gospodarki Komunalnej UM Szczecin w EKOPORCIE przy ul. Taczaka. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje Ekoport, jakie odpady można tu przywozić, jak oznakowane są kontenery i co się dzieje dalej ze zgromadzonymi odpadami. Olbrzymim zaskoczeniem dla uczniów było pomieszczenie przypominające bibliotekę pod nazwą „Książka na wynos”. Wszyscy ochoczo oglądali zgromadzone tam książki, a chętni (co było dla nich wielką niespodzianką) mogli zabrać do domu książkę, która ich najbardziej zaciekawiła. Spore zainteresowanie wzbudziła też ścieżka edukacyjna dotycząca recyklingu i energii odnawialnej oraz zajęcia praktyczne z segregacji odpadów. W ostatnim etapie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - plastycznych, podczas których utrwalili zdobytą wiedzę oraz wykonali ekologiczną, prostą grę „Kółko – krzyżyk”. Niektórym udało się nawet rozegrać kilka rundek. Opuszczając Ekoport, każdy uczeń obdarowany został drobnym upominkiem – niespodzianką, za co bardzo dziękujemy.

Ostatnia w tym roku wycieczka okazała się być bardzo udaną. Była to świetna lekcja dbałości o nasze środowisko.

Elżbieta Kopytko z klasą 2b