Organizatorzy:

Dorota Sobczak, Paulina Woźniak - wychowawczynie oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie

Cele konkursu

1. Propagowanie działań edukacyjnych odnośnie prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów komunalnych w atrakcyjnej formie poprzez konkurs.

2. Propagowanie recyklingu, jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych.

3. Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe rzeczy.

4. Kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych (gazety, butelki, puszki etc.)

5. Przybliżenie wiadomości o marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.

Regulamin

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III, które wykonają i dostarczą do szkoły marzannę wykonaną z surowców wtórnych. Eko Marzanny nie mogą być wykonane z przedmiotów zakupionych na ten cel.

2. Prace będą oceniane w jednej kategorii wiekowej.

3. W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Prace powinny samodzielnie stać, mogą być wykonane na kiju.

4. Do każdej pracy należy dołączyć etykietę zawierającą: imię i nazwisko dziecka,

klasa / grupa

5. Każde dziecko otrzyma od organizatorów dyplom- podziękowanie, za udział w konkursie.

6. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców Konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II oraz III dyplomy oraz upominki. Jury może dodatkowo wyróżnić dowolną liczbę prac konkursowych.

7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.

8. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, (ewentualnie wizerunku laureatów konkursu) dla potrzeb promocyjnych zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 20016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

9. Prace należy dostarczyć do dnia 18 marca 2020 r. do:

Pani Doroty Sobczak – sala 112, grupa 02
lub Pani Pauliny Woźniak – sala 08 , grupa 05.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca 2020 r.

Plik do pobrania: