W czwartek, 13 października 2022r. odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej oraz pasowaniu nowo przyjętych uczniów placówki na pierwszoklasistów.

Przeszło miesiąc edukacji szkolnej pozwolił pasowanym pierwszoklasistom na premierowy występ artystyczny, który przygotowali z myślą o swoich wychowawcach i rodzicach. Krótki występ poetycko-wokalny wykonali również uczniowie klasy 4a, którzy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Natomiast pani dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na ucznia szkoły dotykając jego ramienia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”, a panie wychowawczynie wręczyły dyplomy i upominki. Pani dyrektor także przygotowała wielką niespodziankę dla uczniów. Tego dnia pierwszoklasiści w pięknych biretach prezentowali się wyjątkowo dostojnie, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Świeżo upieczonym uczniom klas pierwszych życzymy wiele radości z faktu uczęszczania do szkoły, rozwijania swoich zainteresowań, wsparcia bliskich i rzeszy przyjaznych rówieśników.

Jolanta Piech