We wtorkowe popołudnie, przy blasku świec i pięknie migającej światełkami choince, odbyło się trzecie spotkanie Klubu Miłośników Książki. Tym razem dzieci przeczytały książkę Charlesa Dickensa pt.: "Opowieść wigilijna". Dzieci pięknie wypowiadały się o głównym bohaterze - bezdusznym, skąpym i samolubnym Scrooge'u, który pod wpływem niesamowitych wydarzeń w pewną wigilijną noc zmienia swoje życie. Opowiadały jak duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wywarły ogromny wpływ na Scrooge'a, pracowały w grupach - pisały zaproszenie, zawiadomienie, życzenia, kolorowały głównych bohaterów. Wielką niespodzianką okazały się odwiedziny ducha, który obdarował dzieci zakładkami do książek.

Ponadczasowa opowieść o magii Świąt Bożego Narodzenia,opowieść o czynieniu dobra i wzajemnej życzliwości na pewno na długo zostanie w pamięci moich czytelników.

Lilla Fronczyk