Dnia 22 kwietnia, w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach promujących ekologię i świadomość ekologiczną.

Jednym z głównych punktów programu było przedstawienie pt. "Rozprawa sądowa nad człowiekiem, który zniszczył las". Inscenizacja miała  na celu ukazanie konsekwencji niszczenia środowiska naturalnego oraz skłonienie do refleksji nad naszymi działaniami wobec natury.

W trakcie apelu wysłuchaliśmy również pięknej piosenki do słów Marka Grechuty pt. "Zostawcie nam czysty kawałek świata".

Dodatkowo, uczniowie klas 4-8 zostali zaangażowani w przygotowanie plakatów promujących to ekologiczne święto. Prace były nie tylko wyrazem kreatywności, ale także sposobem na propagowanie idei ochrony środowiska wśród społeczności szkolnej.

Agnieszka Chałupczak-Olczyk
Jolanta Piech