Trzy ostatnie lekcje wychowawcze w klasie 6c poświęcone były zdrowemu odżywianiu. Wspólnie obejrzeliśmy programy o otyłości, czyli „pladze XXI wieku”. Uznaliśmy, że jest to bardzo ważny temat, ponieważ konsekwencje otyłości coraz częściej dotykają już nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież.

Dowiedzieliśmy się jak to, co jemy wpływa na nasze ciało i mózg, a także co możemy zrobić, by uniknąć wielu chorób spowodowanych niezdrowymi nawykami żywieniowymi. Na ostatniej lekcji zorganizowaliśmy zdrowe śniadanie. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali smaczne posiłki i przekąski. Na naszym stole znalazły się między innymi naleśniki, musli, sałatki owocowe, kanapeczki z pomidorami, ogórkiem, rzodkiewką, kanapki z chleba na zakwasie z twarożkiem i szczypiorem, orzechy, migdały i owoce, pasta z papryki, kiełbasy oraz jajek z chrupiącymi krakersami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego zdrowego piątku – zwłaszcza naszym niezawodnym Rodzicom :)
Klasa 6c wraz z wychowawczynią Joanną Szyszko-Trojanowską