23 maja dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły Alpakowy Gaj w Bobolinie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości na temat alpak oraz innych zwierząt tam zamieszkujących.

Każdy przedszkolak pod okiem opiekuna mógł wybrać się na spacer z alpaką. Dzieci poznały również inne zwierzęta, które zostały uratowanie przez właścicieli Alpakowego Gaju tj. konie, krowy, lisa, króliki, świnki oraz dzikie ptactwo. Oczywiście nie obyło się bez głaskania, tulenia i samodzielnego karmienia alpak i pozostałych zwierząt. Dzieci obejrzały również pokaz umiejętności piesków. Po zabawie na placu wszyscy zasiedli przy stołach i zajadali się pysznymi kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili, było wesoło i radośnie. Bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.