Grupa „02” od października bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym pt. „Magiczna moc bajek”. Bajkowej podróży do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020 oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Jednym z cyklicznych zadań modułowych zatytułowanych „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” jest zapraszanie rodziców do wspólnego czytania. Do tej pory dzieci wysłuchały bajek pt. „ Kopciuszek” oraz „Aladyn”. Po przeczytanych bajkach z pomocą rodziców dzieci zaprojektowały pantofelek Kopciuszka oraz magiczną lampę Aladyna. Kolejne zadania przed nami.

S. Hajnc