W styczniu 2021 uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z grup „0” realizowały program edukacyjno - profilaktyczny „Dziel się uśmiechem”.

Głównym celem projektu było budowanie wśród uczniów świadomości na temat pielęgnacji zębów oraz skuteczności dbania o higienę jamy ustnej. Podczas lekcji poruszane również były zagadnienia na temat zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Każde dziecko, które wzięło udział w akcji otrzymało bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów oraz zeszyt edukacyjny „Ja i moje zęby”. Zajęcia zostały przeprowadzone w ciekawy i interaktywny sposób pokazujący uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a do tego świetnie się bawiły.

Opiekunowie SK PCK:
Renata Zyber