12 grudnia reprezentacja Wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w VII. Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu - Pogadajmy.

Mieliśmy okazję przedstawić naszą działalność w roku 2023 i zapoznać się z przedsięwzięciami inicjowanymi przez rówieśników oraz starszych kolegów i koleżanki.

Nasi szkolni aktywiści uczestniczyli w warsztacie rozwojowym „Jak dogadać się z psem?”, który poprowadziła Patrycja Kowalska, Wolontariuszka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Dzięki niemu dowiedzieli się jak obcować z psami, poznali specyfikę ich potrzeb oraz sposoby na międzygatunkowe porozumiewanie się. Rozmawiali o wolontariacie w schronisku, mądrym pomaganiu i dobrym życiu z psami.

Równolegle, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu skorzystali ze szkolenia „Jak podpalić młodzież do działania i przy okazji samemu nie spłonąć”.

Wróciliśmy z głową pełną pomysłów i… brzuchem pełnym pizzy! :)

Celem przedsięwzięcia było stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami i pomysłami na wolontariat szkolny oraz nawiązanie współpracy między organizacjami a wolontariuszami szkolnymi. Forum stanowiło przestrzeń do inspiracji, zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie działalności społecznej w lokalnym środowisku. Odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – wydarzenia, które służy promocji wolontariatu, prospołecznych działań, jak również stanowi okazję do podziękowania i uhonorowania szczególnie aktywnych osób.

Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie oraz Regionalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie POLITES.

Forum było objęte Patronatem honorowym przez:  Marszałka Województwa  Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Panią  Katarzynę Koszewską.