W pierwszych dniach września Szkoła Podstawowa nr 5 została zgłoszona do udziału w akcji pn. „Wrzesień - Miesiącem dla klimatu”, zorganizowanego przez Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.

Do akcji przyłączyli się członkowie SK PCK, nauczyciele i uczniowie z klas 1 – 8 oraz wychowawcy ze świetlicy szkolnej. Na lekcjach wychowawczych odbyły się prelekcje, które miały na celu zwrócenie uwagi na problem zmian klimatu oraz zachęcanie dzieci i młodzież do działań w kierunku czystego powietrza. W świetlicy szkolnej podczas zajęć z uczniami klas 1 – 3 przeprowadzono pogadanki pt. „Ziemia moja Planeta” oraz wykonano plakat związany z tematem zajęć. Podsumowaniem działań było wyeksponowanie gazetki tematycznej, która została wyeksponowana w holu szkoły.

Koordynatorzy SK PCK:
Renata Zyber, Anna Jakubiak