W czwartek, 20 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych, która na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego, powitania zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i ósmoklasistów. W części oficjalnej Pani Dyrektor Agnieszka Ruks wręczyła uczniom świadectwa, nagrody, a rodzicom listy gratulacyjne i pochwalne. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali pierwszoklasiści i piątoklasiści . Rozpoczęły ją prezentacje uczniowskie, a zakończyły pożegnania kwiatkami i dobrym słowem. Ósmoklasiści podziękowali nauczycielom za trud i serce, za cierpliwość i wyrozumiałość.

Drodzy Ósmoklasiści!

Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i rozwinęliście ważne umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swoich wychowawcach, nauczycielach, dla których byliście i pozostaniecie ważni.