Pierwszy dzień w oddziale przedszkolnym 1 września 2020 r.

1. Rodzic odprowadzający dziecko i wchodzący w przestrzeń wspólną (tj. przedsionek), przychodzi w maseczce ochronnej zasłaniającej obowiązkowo nos oraz usta. W przypadku przeciwwskazań obowiązuje noszenie przyłbicy. Zobowiązany jest zdezynfekować ręce.

2. Rodzic jeśli chce, aby dziecko korzystało ze wszystkich posiłków - przyprowadza dziecko na godz. 8.00, ponieważ od godziny 8.10  rozpoczyna się śniadanie. Zachęcamy, aby w pierwszych dniach maluch zjadł w domu coś lekkiego, ponieważ ogrom wrażeń może spowodować, że dziecko nie będzie miało ochoty na jedzenie. Rodzic przyprowadza dziecko do odpowiedniego wejścia:

• Skrzydło B – dzieci z grup „0” i dzieci z oddziałów OP1-Sówki, OP4-Motylki, OP5-Tygryski.
  • Skrzydło A - dzieci OP2-Żyrafki, OP3-Delfinki.
  1. Rodzic/opiekun prawny przyprowadza tylko zdrowe dziecko do drzwi wejściowych, gdzie dziecko odbierane jest przez pracownika placówki, który zaprowadzi dziecko do odpowiedniej sali.
  2. Prosimy, aby pożegnanie było czułe, ale krótkie. Zazwyczaj jest to trudny moment, ale przeciąganie go w czasie nie spowoduje, że będzie łatwiej.
  3. Państwo nie wchodzą z dzieckiem do szkoły za wyjątkiem części wspólnej tj. przedsionek.
  4. Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek ani maskotek.
  5. Na sali będą panie, które dołożą wszelkich starań, aby zająć dziecko zabawą, sali przedszkolnej.
  6. Prosimy, aby zarówno pierwszego, jak i przez kolejne, minimum dwa tygodnie dziecko nie przebywało zbyt długo w oddziale przedszkolnym. Adaptacja w takich warunkach przebiegać będzie w łagodniejszy sposób.
  7. Rodzic zobowiązany jest dostarczyć ubranie na zmianę (włącznie z bielizną) w pierwszym dniu pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym. Ubranie należy dostarczyć  w foliowym, zamkniętym i podpisanym worku (imię i nazwisko dziecka i grupa).
  8. W pierwszym dniu pobytu dziecka w placówce, rodzic zobowiązany jest przynieść uzupełnione i wydrukowane ze strony szkoły dokumenty. Dokumenty należy  wrzucić w foliowej koszulce do pudełka przy wejściu lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Przez pierwszy okres nie będzie leżakowania, czyli poobiedniego odpoczynku. W miarę postępującej adaptacji, po łagodnym przyzwyczajaniu się dzieci do nowego otoczenia i rozwoju sytuacji w związanej COVID-19 ta decyzja może ulec zmianie. Wtedy również poprosimy o przyniesienie kocyka i poduszki.

OPŁATY ZA POBYT W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Szczecin opłat za przedszkole dokonujemy w nieprzekraczalnym terminie do 7-go dnia miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym. opłat dokonujemy wyłącznie na konto przedszkola. Numery kont do opłat za wyżywienie i pobyt na stronie szkolnej.

1. Opłata za pobyt:

W godz. 9-14 – realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego – jest to czas bezpłatnego pobytu dziecka w placówce.

Za każdą dodatkową godzinę płacimy 1 zł.

Odebranie dziecka po czasie pracy oddziału przedszkolnego również wiąże się z dodatkową opłatą.

1. Za wyżywienie dziecka w przedszkolu płacimy 6,50 za każdy dzień.
  2. Prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłaszanie nieobecności dziecka najpóźniej do godz. 8.00 tego dnia, w którym nieobecność ma nastąpić.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30 – 17.00

Dzieci jedzą posiłki w stołówce szkolnej lub w sali:
– śniadanie
– drugie śniadanie
– obiad
- podwieczorek

Napoje podawane są w ciągu całego dnia na życzenie dziecka.

Dokładny rytm dnia przedszkolnego zostanie zamieszczony na stronie naszej szkoły.

Zachęcamy Państwa, aby przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz w trakcie jego trwania na bieżąco śledzenia naszej strony internetowej.