Uczniowie klasy 3b postanowili włączyć się w akcje wolontariatu szkolnego i przystąpili do udziału w projekcie "Krokus".

Głównym pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście i Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

W ramach projektu uczniowie klasy 3b wzięli udział w lekcji na temat Holokaustu podczas których poznali sytuację i losy swoich rówieśników, żydowskich dzieci w okresie II wojny światowej oraz rozmawialiśmy o tolerancji we współczesnym świecie.

Następnie posadziliśmy na szkolnych rabatkach cebulki żółtych krokusów, które mają przypominać o półtora miliona żydowskich dzieciach oraz tysiącach dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.  Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.

Celem projektu "Krokus" jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Projekt Krokus realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej.

wychowawca kl. 3b. A. Kus- Kokowska
opiekun wolontariatu Magdalena Jurszewicz