W roku szkolnym 2020/2021 klasa 1b realizowała ogólnopolski projekt „Czytam sobie. Pierwsza klasa”, którego głównym zadaniem, była realizacja dowolnych działań czytelniczych, mających na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma ogromny wpływ na sukcesy w szkole i poza nią. Dzieci, które dużo czytają, mają bogaty zasób słownictwa, z łatwością nazywają swoje uczucia, są ciekawe świata, lepiej radzą sobie z obowiązkami szkolnymi. Wyrażam nadzieję, że realizacja programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa”, będzie pierwszym krokiem do wspaniałej przygody z czytaniem książek przez całe życie. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Aleksandra Kuriata