A postcard From A Pen Pal

Jak miło jest dostać pozdrowienia z drugiego końca Polski i mieć świadomość, że ktoś czeka na twój kolejny list! Pisanie listów ma w sobie coś magicznego. Ktoś poświęcił

Ci czas, aby napisać kilka słów o sobie, odpowiedzieć na twoje pytania i spytać co u Ciebie. Dzięki pisaniu listów zegar na chwilę zwalnia. Pisanie listów wycisza i relaksuje, a otrzymując list kupujesz bilet do świata drugiego człowieka.

Znalezienie bliźniaka listowego czasami bywa trudne, ale nie niemożliwe. Nam się udało! Od początku roku szkolnego piszemy listy z innymi dziećmi w Polsce. Nie jest to proste zadania, ponieważ nasze listy piszemy w języku angielskim. Naszymi szkołami partnerskimi jest Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opocznie, Zespół Szkół Publicznych w Polanowie oraz Szkoła Podstawowa w Nakle nad Notecią. Pierwsza część listów została napisana na papierze i wysłana drogą tradycyjną a druga drogą mailową.

Pisanie listów jest dla uczniów wielka przygodą, której efektem jest nie tylko nawiązanie korespondencyjnej przyjaźni, ale również odpowiada na potrzebę doskonalenia umiejętności pisania krótkich teksów w języku angielskim. Jest także połączona z jednym z kierunków polityki oświatowej na rok 2020/ 2021: Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Uwaga! To bardzo wciąga – nic tak nie poprawia humoru jak list od nowego kolegi!

Oto efekty naszej pracy…

Aleksandra Grzybek i Uczniowie SP Nr 5